Nechám se ovlivňovat

9. ledna 2017 v 12:25 | Ká |  Diary
Někteří lidé jsou lehce ovlivnitelní, jak říká Phoebe o Rachel - pitomý a nechali by na sobě dříví štípat. Já se chci ale bavit o jiné ovlivnitelnosti, takové té, že vás něco strašně moc nadchne a vy to prostě chcete taky a basta! Musím říct, že mě takhle snad už od malička ovlivňují filmy

a bodejť by ne, když na ně čumím od rána do večera...

A tak jsem si pro vás přichystala takové krátké povídání o filmech, pohádkách možná i seriálech a co ve mě vzbudili a čím jsem díky nim chtěla být, nebo čeho jsem chtěla dosáhnout.


Ratatouille
Příběh o tom, že žádný sen není nemožný, ať už jste člověk nebo hlodavec. Už od samého začátku mi Remy (krysák) přirostl k srdci, stejně tak, jako jemu vaření. Každopádně se mi na něm zalíbilo to, jak si šel za svým cílem a snem. Důležité na tomto příběhu je i to, že ukazuje, jak důležité je, mít kolem sebe lidi, kteří vám věří. Tak jako se jemu v přeludech zjevoval sám Auguste Gusteau a opakoval mu, že "vařit může každý" nebo ho podporoval Linguini, když jsou kolem vás lidí, kteří vás podporují, jde všechno lépe. A protože jsem se do této pohádky jednoduše zamilovala, není divu, že jsem se chtěla (zase a opět) stát kuchařkou. Jasně, že jsem nechtěla vařit někde ve školní jídelně, líbila by se mi restaurace, podobná té Gusteauově :)


Tomb Raider, Šifra mistra Leonarda, Lovci pokladů, Flynn Carsen
Od mých sladkých, a možná ne až tak naivních snů o kulinářství k něčemu docela dost vtipnému. Vždycky mě uchvacovala historie, ale ne ta, co se učíte pomalu od 3. třídy až dokud neodmaturujete, pořád dokola. Spíše záhady, tajemství apod. A samozřejmě ve mě tyhle filmy mojí zálibu pěstovaly. Chtěla jsem ovládat bojová umění stejně dobře jak Lara, vědět všechny detaily o všem možném, abych se i díky maličkostem dostala v zapeklitých hádánkách dál, stejně jako Langdon a Benjamin, ale hlavně - být knihovníkem jako Flynn. Zase to nějak nevyšlo.


Tak to jsou asi tak +- filmy, které mě nejvíce ovlivnily v tom, co jsem chtěla v budoucnu dělat. Pak je jasné, že jsem se díky Harry Potterovi stala čarodějkou, členem BA a Fénixova řádu, díky Narnii jsem prožila dlouhý život v zemi za skříní, a vše to završila revolucí a odhalením tajemství díky Divergenci. A ať se vám to líbí nebo ne, stala jsem se svědkem snad jediné bitvy, kdy vlkodlaci a upíři spojili síly, a to jen díky Twilightu. Samozřejmě mě tyto filmy (ale především knihy) tak uchvátily, že jsem chtěla být spisovatelkou :)


A teď co se mého života, resp. životního stylu týče.


Přátelé
To, co jsem odjakživa chtěla, je skupina lidí, kteří si navzájem rozumí a umí se všemu zasmát, chtěla jsem prostě a doslova Přátelé! :D Trochu se to zvrtlo, protože jsme nakonec 4 holky a 3 kluci a nevídáme se denně, ale myslím, že jsme na dobré cestě :D Máme jednoho intelektuála (Rosse), sarkasticky žertující osobu (Chandler) - to jsem já :D Holčinu, co se vyzná v módě (Rachel), další, která sice není tak posedlá, ale řekla bych, že by se klidně i už vdala, protože už má toho právěho :) (Monica) Nemáme herce, ale nadějného baskeťáka a ten má taky rád holky (Joey) :D A pak zbývá pošahaná Phoebe, ale neřekla bych, že na ní nějak sedí 2 zbývající členová naší bandy, ale to vůbec nevadí, protože já je prostě žeru!♥


Sex ve městě
No a pak je jasné, že každá holka/žena úpotřebuje pár nejlepších kámošek, se kterýma bude probírat chlapi. A přesně takové jsem na záčátku semestru potkala! Sice nejsme 4, ale čert to vem, hlavně že si (nejen) v tomto tématu rozumíme a je nám fajn. Přece jenom, co by byl život, kdybychom ho žili jen sami za sebe a neprožívali jej s někým jiným?

Vím, je to trochu matoucí a divně sepsaný článek, ale snad jste se i trochu zasmáli.
Taky vás někdy něco tak nadchlo? Toužili jste po Přátelích? Nebo jsem to zase jenom já?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baryn | Web | 9. ledna 2017 v 18:30 | Reagovat

Tohle je úžasný, zajímavý a velmi originální přehled. :) Já se nechávám nejvíc ovlivňovat asi hudbou. Najdu si oblíbenou houslistku a hned chci umět hrát na housle... najdu oblíbenýho kytaristu, zapomínám na housle, ženu se ke kytaře. :D Nakonec jsem se pořádně nenaučila na nic, neboť nejsem příliš trpělivý tvor.

Svými fantasy a sci-fi příběhy si procházím docela často. Po nějaké kouzelnické moci toužím dost často... a v těch knížkách přichází stále s novými a novými úžasnými způsoby, jak čarovat. :D A ne jen knížkách, hry a filmy josu na tohle samozřejmě taky strašný mor. :D

Je fajn, že ses dočkala svých "Přátel" a svého "Sexu ve městě". :D Tohle jsou věci, po kterým jsem nikdy nijak neprahla, a tak jsem taky moc obklopená zajímavou partou a nejlepšími kámoškami nebyla...

2 Natálie | Web | 9. ledna 2017 v 20:45 | Reagovat

jo mě taky takhle jakoby "ovlivnily" seriály a filmy.. a řekla jsem si: to chcu taky.. :D ale v životě to nejde jak ve filmu.. bohužel.. a čarodějkou jsem chtěla být podle seriálu: čarodějky :D a witch :D

odpověď na tvůj komentář: no že má navíc to zas tak moc nevadí.. ale to že má míň je problém.. to chodí reklamace.. a vidíš jak jsi byla šikovná.. :)

3 Magicmax | Web | 14. února 2017 v 20:22 | Reagovat

Máš naprostou pravdu! Líbí se mi tvůj názor, holka!
Přátele a Sex ve městě mám taky rád. Dodneška spím s plyšákem Remym z Ratatuilli. Už se moc těším na trojku Lovců pokladů. Jéé ty si čarodějka. Já jsem čaroděj! To je náhoda. :)

4 Siginitou | Web | 16. února 2017 v 16:31 | Reagovat

Je to úžasný článek, líbí se mi to :)
Jo kolikrát mě něco tak nadchlo až to bylo k nepřežití :D

5 shinveg | Web | 28. března 2017 v 8:22 | Reagovat

Náhodou hezky napsáno..díky Harrymu jsem zažila taky nespočet dobrodružství.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama