Předsevzetí? Nic pro mě, i když...

1. ledna 2017 v 13:29 | Ká |  Diary
Za okny svítí slunce, po sněhu ani stopy a kdybyste nevyšli ven a nepocítili ten mráz, vůbec by Vás nenapadlo, že je zima. A tím spíš, že počínaje dnešní půlnocí začal nový rok. Na druhou stranu - jak na nový rok, tak po celý rok - tak teda doufám, že sluníčko nás neopustí.

Ale zpět k tématu - snad nejčastější otázkou kolem silvestra je: "A budeš si dávat nějaké předsevzetí?" nebo "Dával sis nějaké předsevzetí?"


Jako vážně? JÁ? Copak mě lidi neznáte?

Asi ne, jsem totiž jeden z těch lidí, kteří se pro něco strašně nadchnou, ale po nějakém čase to jaksi vyprchá. Něco jako když nemůžete ve 3 ráno usnout a tak přemýšlíte nad tím, že brzy vstanete, zacvičíte si, uklidíte celý byt, navaříte, napečete, uděláte nějaké věci navíc do školy a mezitím začnete psát svou vlatní knižní sérii, která bude za pár let tak slavná jako Pán prstenů nebo Harry Potter. Jasně. Pak vám za 3 hodiny zazvoní budík, který jste si v agónii nastavili, vy ho vypnete a vstanete až na oběd, po kterém si jdete zase lehnout, protože jste se přejedli (místo cvičení).

Normálka.

Ale s pravdou ven, nějaké to předsevzetí si přece jen dávám, ale nikomu o tom neříkám :D Proč? Protože mě to za týden přestane bavit. No, jak už jsem řekla, snadno se nadchnu, ale to mě brzy přejde - ovšem ne u všeho. Občas si ale říkám, že bych to měla někomu povědět, že mě to dotlačí k tomu, abych svůj cíl splnila (dokonce jsem někde četla, že je to pravda), ale spíše si říkám, že bych se pak cítila trapně, kdyby se mě daný člověk na moje předsevzetí po pár týdnech zeptal a já bych mu musela říct, že jsem s tím sekla dříve, než jsem s tím vůbec začala.

Když nad tím teď přemýšlím, vlastně si už ani žádné své předsevzetí (ať už na nový rok nebo v průběhu) nepamatuju, kromě toho, že jsem si předsevzala splnit předsevzetí. Jak typické. No, dneska už jsem o něco málo starší, moudřejší ani za mák, a rozhodla jsem se, že se s Vámi o svou novoroční 'sázku sama se sebou' podělím; kromě toho, že se budu snažit udržet tenhle blog, i přes svůj nabitý program, při životě, bych se chtěla už konečně naučit hrát na kytaru - ale prvně si jí musím koupit, a pokud by mi zbyl nějaký čas, mohla bych něco málo shodit.
Ale žádné fitka, nic se nemá přehánět.

Challenge accepted!

A co vy a předsevzetí? Dáváte si je? Dodržujete? Nebo jste jako já? :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 1. ledna 2017 v 16:09 | Reagovat

Také si nedávám předsevzetí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama