Stabilní. Odhodlaný. Trpělivý.

19. června 2018 v 19:29 | Ká |  Diary
Takový je býk.
Hádáte správně, tento článek se bude týkat jednoho ze znamení zvěrokruhu - býka. Proč? Protože jsem se v tomto znamení narodila já!

Jo a ještě pár dalších milionů lidí... Ale to je teď vedlejší! :D

Tenhle nápad se mi v hlavně zrodil včera, když jsem blog obnovovala a přemýšlela jsem, o čem budu psát a shodou okolností jsem včera narazila na jeden blog, kde byl publikován článek na totéž téma (v rámci nějaké writting challenge).

Jestli byste měli zájem odkaz na článek je •zde•, odkaz na blog najdete v menu v kategorii oblíbených blogů, protože já si to tam zamilovala. :)

No a teď už k věci.

Konečně...
Jak jsem již zmínila, jsem narozená ve znamení býka. A co to tedy znamená? A jaké jsou základní znaky a charakteristiky býka respektive znamení taurus?
Vládnoucím živlem tohoto znamení je země, proto je býk označován za praktické a pragmatické znamení. V podstatě jde tato charakteristika shrnout do rčení "pomalu, ale jistě" nebo "pospíchej pomalu". Vládnoucí planetou je pak Venuše, tím se dá vysvětlit jeho ženská povaha - tudíž emocionální a iracionální jednání. :D :) Důležité také je, že býk má pevnou modalitu, která značí výdrž a vytrvalost, ale také to, že býk nemá rád změny.

Už teď to je, jako by mi to někdo ušil na míru.

Teď bychom se mohli bavit o štěstném dni, čísle, šutru nebo květinách, ale tohle je už podle mě trochu přitažené za vlasy :D

Wááu, takže charakteristika znamení jo, ale kytky si chceš vybírat sama? ...Samomluva - zvyknete si :D

Na čem se všechny horoskopy respektive charakteristiky znamneí shodují je to, že býk je tvrdohlavý - neústupný - jde "přes mrtvoly". Já tomu říkám stát si za svým a být cílevědomí. :D Problémem ale je, že býk je také znamením, které rádo podlehne lenosti

...přesně tohle je můj největší problém!

Dohromady se to projevuje tak, že pokud se býk pro něco nadchne, dá to toho vše - své srdce, duši, peníze, cokoli, ale jakmile ho to přestane bavit, začne lenivět a ta určitá věc či činnost upadá do zapomění.

Mám dojem, že někde ve vesmíru je skladiště takovýchto byčích snů...

Co je také hodně charakteristické pro býka jsou peníze. Býk chce luxus, ale hlavně chce být zabezpečený. Jak jsem již psala, jde o praktické znamení a býk peníze nechce pouze proto, aby se mohl rozmazlovat,

ale je to taky jeden z důvodů, co si budem, že jo, :D

hlavním důvodem je pocit bezpečí a jistoty, kterou toto znamení potřebuje jako sůl. Sama za sebe můžu říct, že je to naprostá pravda. Ale vraťme se k tomu rozmazlování. :D Býci jsou smyslní, milují. Milují umění - luxus - jídlo - sex! Dokáží si tyto slasti užívat naplno a nikdy nemají dost. Proto se říká, že jsou to velcí gurmáni a obzvlášť ženy jsou prý nejlepší milenky.

To poslední nemůžu přímo potvrdit, ale zkusím se poptat doma. :D

Býk je také označován za nejodvážnější znamení a také nejodolnější, což bych řekla je dáno tak trochu i jejich tvrdohlavostí. Prostě máme svojí hlavu a umíme si v ní udělat pořádek a jsme realisté, žádný přehnaný optimismus ani pesimismus. Prostě se na vše díváme reálně a dokážeme situaci reálně posoudit. Co rozhodně rádi nemáme jsou hádky. A hlavně na veřejnosti. Leckdo by mohl namítnou, že práve o býku se říká, že když se rozlobí, je zle. Ano, to je pravda.

Když bych to musela říct jasně a stručně - na hlavu si s*át nenecháme!

Býk je totiž hodně tolerantní a dokáže toho dost snést, ale když už ho někdo zažene do kouta nebo ho pokouší už delší dobu, býk doopravdy zaútočí a i zkušený toreador by měl prchat.

To znám z vlastní zkušenosti. Když se rozzlobíme, budeme zlý.

Co se týče práce, je býk pečlivý a spolehlivý. Nebýt té lenosti, je býk ve své pracovitosti snad nepřekonatelný.

Kdyby, kdyby... Není, takže smůla. :D

A rodina? Láska? Přátelé? To je hlavní důvod byčí snahy, píle a vytrvalosti.

Hlavně abychom nepraskli - egoisti :D

Ale vše má i tu temnější stránku, a tak není divu, že býk si svou tvrdohlavostí dost často spíše škodí, než že by si šel jen za svým snem. Protože my prostě nesnášíme, když nám někdo kecá do naší práce, snaží se nám (po)radit a podobně. A sem tam, ačkoli je pro nás těžké to přiznat, bychom si ušetřili dost častu, námahy, nebo by se nám spíše něco podařilo, kdybychom nechtěli být až tak nezávislý a dělat vše jen podle sebe.

Teď určitě chápete, jak to pro mě bylo těžké to přiznat! :D

...A to je ve 'zkratce' charakteristika znamení býka. A proč jsem to tu vlastně všechno psala? Opět a zase,

nečekaně, Ká, velice nečekaně,

mě zajímá Váš názor. Věříte na charakteristiku znamení? Horoskopy? Sedí na Vás charakteristika vašeho znamení?

Páč na mě jo. Až moc. Asi jsem ukázkový býk. Paráda.

A jaký na to vše máte vlastně pohled a názor? :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix | Web | 19. června 2018 v 20:25 | Reagovat

Troška horoskopu? :D
Zajímavé informace :)
Já horoskopům věřím, jen z části. Něco na tom jistě bude, ale nemůžou vědět vše. Nemusí to sedět přesně :)
Asi nenapíšeš zase někdy článek o jiném znamení, co?
Třeba o Panně, lvovi, beranovi, kozorohovi nebo štírovi? :DD Hlavně o prvních třech :D
Sranda... klidně si něco najdu, ale zajímal by mě tvůj článek.. aneb máš zdroj :D

2 M. | Web | 19. června 2018 v 21:20 | Reagovat

Taky zkusím ukázat v menu nebo budu asi předstírat, že jsem němá, už fakt nevím co se sebou dělat :D :D z brigády se zatím neozvali, ale doufám, že to vyjde, děkuju :)

Jinak pěkně napsaný a zajímavý článek, já hodně věřím na horoskopy a vždycky jsem kontrolovala, jestli se znamení mého crushe hodí k mému :D

3 | Web | 20. června 2018 v 12:27 | Reagovat

[1]: Taky si myslím, že ne všechno sedí, ale problémem je, že na mě je ten býk vážně ušitý jako na míru :D A kdo ví, třeba se někdy dostanu i k těm ostatním :D :)

[2]: Děkuji :) To jsem taky vždycky dělala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama