Zelená je tráva...

19. června 2018 v 10:23 | Ká |  Diary
... fotbal není hra! :D Ano, fotbal doopravdy nepatří mezi mé favorizované sporty. Tam patří hokej a zírání na lidi v tramvaji. :D

Ale to není obsahem tohoto článku, viď Ká? ...no, občas musí každý usměrnit sám sebe, aby neodběhl od tématu, no ne? :D

To, co tématem článku je, je, jak mnozí z Vás tuší - prostě tráva.

Marihuana, tráva, ganja, seno, hulení, matroš, říkejte si tomu jak chcete, já tomu budu říkat bylinky :D Páč jsem divná, ale to už jistě víte.Předně bych chtěla říct, že rozhodně nejde o nějaké popularizování a rozhodně není mým zájmem někoho navádět k jejímu užívání.

Jen mě zajímá jedna věc - váš názor na ní, její užívání či legalizování.
Rozumějte tomu takhle, celkem často se právě o legalizování "bylinek" v ČR bavím se svým okolím a dospěla jsem k prostému názoru a ten bych Vám teď chtěla prezentovat.

Jen mějte na paměti, že každý má právo na svůj názor a tohle je, jak často zmiňuji - blog o mě a mých myšlenkách a pochodech a tak tady míním prezentovat další ze svých zbloudilých a divných myšlenek. :D

Osobně mi je vcelku jedno, jestli dojde či nedojde k legalizaci. Kdo chce, cestu si vždy najde, není tak? Často přemýšlím, nebo diskutuju s někým o tom, co by se stalo po legalizaci "bylinek" a podle mě by nastala následující situce - většina starších a důchodců by byla naprosto proti...

"... pane bože, kam to spějeme? Ti mladí jsou dneska tak nevychovaní a oni jim ještě povolí drogy! Všichni tady brzy umřeme, koho nezabijou uprchlíci, ten se zdroguje nebo se pod vlivem drog půjde zabít..."

...tak tohle je, řekla bych dost možná realita. :D Pak je tu taková ta 'střední' věková kategorie - řekněme lidé 35+. Tady si myslím, že by to bylo vcelku sporné, část by se určitě přikláněla ke skupině popsané výše. Zbytek by se podle mého názoru dělil na další dvě skupiny - jedné by to bylo úplně jedno

...což je v tomto státě úplně normální - a zároveň trochu smutné,

druhá by s tím prostě a jednoduše řečeno neměla problém. No a zbývá ta 'nejmladší skupina', zde bych si dovolila řadit rovněž jen dospělé (tedy od 18 let), protože si myslím, že mladší by správně neměli mít ani potuchu o co go,

i když v dnešním světě jsou to hlavně oni, kdo přesně ví, o co go. :/

No, podle mě by takhle poslední skupina měla stejné rozdělení jako ta předchozí, až na to, že rozpory by byli větší. Jak už to u mladších lidí bývá, všemu dáváme větší 'elán' a tak si myslím, že by možná docházelo i na hádky mezi přáteli, pokud by jeden z nich neměl proti legalizaci namítky a ten druhý by byl zarytý "nebylinkář". Smutné, ale doopravdy si myslím, že by to mohlo způsobovat takového rozbroje.

Ale pokud jste z těch, ktěří, jako já, uznávají právo na vlastní názor, tak si myslím, že by to byla nanejvýš zajímavá diskuze na nevšední téma. :)

Tak, to je stručně popsán můj názor na to, jak by se chovali občané ČR po legalizaci "bylinek". Ale co by se vlastně stalo dál? No, podle mě by se začaly otevírat specializované obchody, kde by se nabízely různé druhy. Tohle by mělo za důsledek, že by někteří přestali nakupovat od svých dealerů, nebo by tento nelegální nákup omezio ve prospěch již zmiňovaných obchodů. Za prvé kvůli rozmanitosti druhů "bylinek" a za druhé i myslím, že někteří ocení to, že už e nebudou muset s někým scházet "v temných uličkách"

...ano já vím, dneska už se nikdo v temných uličkách neschází, ale však vy víte, co tím chtěl básník říct. :D

No, a takový prodej legalizovaných "bylinek" ve specialozovaných "bylinkářstvích" by samozřejmně znamenal daně.

Aha! Nad tím jste nefárali co? Ale já ano :D

A tak by byla obohacena česká pokladnice. Navíc si myslím, že "zakázané ovoce nejlíp chutná" je naprosto přesné rčení a tak je dost pravděpodobné, že většina lidí, a hlavně bohužel mladistvých, kteří "bylinky" užívají by s tím prostě skončilo.

Chápejte, už by to nebylo 'cool', už by to mohl dělat každý, takže by se nejednalo o nic výjimečného,

a přiznejme si, že dneska lidi dělají hodně věcí jen proto, že je to dělá zajímavější a víc 'cool'. Je to smutné, ale je to tak. Pak jsou tady ale i další skupiny uživatelů - závislý (ale těm už prostě nic nepomůže, to máte jako s alkoholem nebo cigaretami), běžní uživatelé - prostě si dají podle chuti či potřeby (jednou týdně, měsíčně...), ale dokáží bez toho žít, a nakonec "dovolenkáři" - banda lidí, co si "bylinky" šetří na 'zvláštní příležitosti'.

Občas mi připadá, že jsem měla být psychologem nebo tak, ale pravdou je, že pomoc potřebuji spíše já. :D

Tak tohle je můj názor v kostce. Osobně se Vám přiznám, že patřím mezi běžné uživatele. Nevidím na tom nic špatného, pokud člověk vidí hranici a nestane se závislým. Avšak jak jsem psala na začátku, rozhodně tím nechci nikomu vnucovat její užívání, ale nemíním Vám ho ani vymlouvat a tvrdit Vám, jak je to špatné a že máte přestat. Sama k tomu mám své důvody a klidně se o ně s Vámi podělím, máte-li zájem. :)

Máte? Tak máte? :D

A jaký názor máte vy? Jste pro anebo proti legalizaci? Co by se podle Vás po legalizaci stalo v tomto státě? Jste "bylinkář" nebo zapřísáhlý odpůrce?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka | E-mail | Web | 19. června 2018 v 13:28 | Reagovat

No, tohle je docela zajímavý pohled na věc, ta reverzní psychologie, kdy povolením by došlo k omezení konzumace, to mě tedy skutečně nenapadlo, ale v konečném faktu bych se ani nedivila, ono na tom přeci jen něco je. :-) Já osobně nejsem konzument bylinek, nejsem striktně proti, ale taky to nepodporuju. Chápu, když si někdo dá jednou za čas, nicméně u spousty lidí, co si kdysi dávali jednou za čas, dnes vidím, jak hulí několikrát denně. Všichni poživači tvrdí, jak jsou bylinky neškodné, já jsem na vlastní oči viděla, jak to některé lidi zlikvidovalo a proto k nim nemám dobrý vztah. A možná bylinky jako takové nejsou škodlivé, ale valná většina, která zkusí tohle, zkusí později i nějaký lepší materiál a tam už je to na pováženou... Každopádně zajímavý článek. :-)

2 | Web | 20. června 2018 v 12:29 | Reagovat

[1]: No jo, s tím je problém. Ale jsem toho názoru, že to už je v tom člověku. Někdo umí říct ne a někdo prostě podlehne. Taky mám ve svém okolí takové případy, ale valná většina lidí, to má vážně jen na chuť. Je to rozhodnutí každého z nás.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama